Aktovka obsahuje 0 položek.

Lázně

Karlova Studánka

nejvýše položená obec bruntálského okresu (800 m n. m.). Obec je nazývána vstupní branou do druhého nejvyššího pohoří ČR. V těchto místech pohoří jsou atraktivní turistické a lyžařské trasy. Z obce je jen kousek na Hvězdu, odtud jezdí kyvadlová doprava na Ovčárnu, kde se můžete vydat na Praděd (1492 m n. m.) a dále přes Švýcárnu na Červenohorské sedlo. Prioritou Karlovy Studánky je lázeňství, které stálo u zrodu 200 let staré obce.

Fotogalerie
Karlova Studánka

Lázně Libverda

bývalé šlechtické sídlo Clam-Gallasů, jsou dnes malé lázně, které najdeme 25 km od Liberce. Nachází se v malebném podhůří severního úpatí Jizerských hor. Voda má blahodárný účinek na mozek, nervovou soustavu, povzbuzení ducha, zrychlení tepu, oživení činnosti tělesných orgánů a odstraňuje nepořádek v nervovém systému.

Fotogalerie
Lázně Libverda

Lázně Slatinice

přírodní léčebné lázně, které využívají minerální pramen přírodní sirné vody s hypotonickým obsahem sirovodíku zejména pro léčbu onemocnění pohybového ústrojí.

Fotogalerie
Lázně Slatinice

Lázně Mšené

prameny podzemních vod v blízkosti Mšeného jsou známy odedávna. V polovině 18. stol. byla voda vyvěrající v blízkosti myslivny u panské bažantnice užívána myslivci. Lázně jsou zaměřené na pohybové ústrojí a léčbu slatinnými zábaly.

Fotogalerie
Lázně Mšené

Lázně Bohdaneč

historie sahá do roku 1897, kdy zdejší rodák Jan Veselý přišel s myšlenkou využít blízká ložiska rašeliny k léčebným účelům. Léčebné lázně jsou od roku 1992 akciovou společností, která navázala na téměř stoletou tradici léčení pohybového ústrojí. Lázně jsou v provozu po celý rok a poskytnou tak péči více než osmi tisícovkám klientů.

Fotogalerie
Lázně Bohdaneč

Lázně Klímkovice

lázeňský areál se rozkládá v lesnaté krajině v krásné přírodní scenérii s výhledem na Beskydy. Vyhledáván je lázeňskými hosty především kvůli léčebným koupelím ve zdejší jodobromové vodě, napomáhá při léčbě pohybového ústrojí, nemocí neurologických i gynekologických, a příznivě také působí na cévní systém. Sanatoria poskytují své služby nejen dospělým, ale nabízejí také léčebné pobyty pro děti se speciální školou.

Fotogalerie
Lázně Klímkovice

Františkovy lázně

Teplý pramen pod Černou horou objeven již v roce 1006 Janem z Chockova, po němž byl i pojmenován jako pramen Janův. První využití bylo jen praktické a to při těžbě rud. První zmínky o využití pramenu v lázeňství pochází ze 14. stol.. Od té doby začíná rozkvět lázní a výstavba lázeňských domů a ubytování. Janské Lázně jsou zaměřeny převážně na pohybového ústrojí. Jsou střediskem sportovním a rekreačním.

Fotogalerie
Františkovy lázně

Karlovy Vary

vznik a vývoj Karlových Varů byl vždy nerozlučně spjat s blahodárnými účinky teplých minerálních pramenů. Psaná historie vřídelního města začíná roku l370, kdy Karel IV. udělil stávajícímu sídelnímu místu svobodu a práva. Prosperita a stavební vývoj lázní byly koncem l6. a začátkem l7. století neblaze ovlivněny dvěmi živelnými pohromami. Až do l7. století si město uchovalo gotický ráz s městskými branami a těsnou zástavbou kolem vřídla. Nejslavnější české lázně Karlovy Vary jsou dnes oblíbeným místem nemocných i zdravých lidí z celého světa.

Fotogalerie
Karlovy Vary

Lázně Luhačovice

Luhačovice jsou největší lázeňský městem na Moravě, leží na úpatí Bílých Karpat. Město je známé minerálními prameny, které daly základ lázeňství. Město nabízí ideální podmínky k odpočinku, relaxaci, kulturnímu vyžití a upevnění zdraví. Okolí poskytuje nádherné procházky např. k Luhačovické přehradě, která je rájem rybářů. Kolonádu tvoří lidová architektura od známého architekta Jurkoviče.

Fotogalerie
Lázně Luhačovice

Priessnitzovy léčebné lázně – Jeseník

 lázně leží ve svahu nejvýchodnějšího výběžku Rychlebských hor 2km od města Jeseník. Areál citlivě zařazený do krajiny tvoří dominantu okolí. Zdejší chráněné klima je vhodné pro léčení horních a dolních cest dýchacích, krevního oběhu, nervové soustavy, pohybového ústrojí. Lázně vděčí za založení Vincenci Priessnitzovi, který se stal zakladatelem vodoléčby. V blízkém okolí se nachází mnoho přírodních pramenů. Pro návštěvníky je zde připraveno mnoho společenského, kulturního a sportovního vyžití.

Fotogalerie
Priessnitzovy léčebné lázně – Jeseník
Syndikovat obsah