Aktovka obsahuje 0 položek.

Ústecký

ZOO - Děčín

eží nedaleko centra města, na vrchu Pastýřská stěna, který je součástí pískovcové oblasti Česko - Sasského Švýcarska. Okolí tvoří smíšený les městského lesoparku. V areálu je dětské hřiště, občerstvení a prodej suvenýrů, poblíž je restaurace.
Zajímavé expozice: expozice vodních ptáků, výběh pro medvědy, výběh pro babirusy.
Otevírací doba: letní sezóna: březen - duben - 8 - 18hod, květen - srpen - 8 - 19hod, zimní sezóna: září - říjen - 8 - 18hod, listopad - únor - 8 - 16hod.

Fotogalerie
ZOO - Děčín

ZOO - Chomutov

Leží nedaleko centra města v blízkosti Kamencového jezera. V areálu jsou zalesněné svahy, prostorné travnaté výběhy i velké vodní plochy.
Zajímavé expozice: výběh kopytníků o rozloze 30 ha, expozice bobrů evropských, tuleňů kuželozubých, losů. SAFARI EXPRES viz foto.
Otevírací doba: duben - září - Po - Pá 9 - 17.30 hod, So - Ne 9 - 18 hod, ve svátcích je otevírací doba stejná jako v So - Ne.
Vstupné: Dospělí 60 Kč, Děti od 3 do 15 let 40 Kč, Důchodci 40 Kč, Chomutovští důchodci od 70 let zdarma, Držitelé průkazu ZTP zdarma.

Fotogalerie
ZOO - Chomutov

Osecký klášter

klášter je národní kulturní památkou, v roce 1996 oslavil 800 let od založení konventu. V kapitulní síni se nacházejí jedny z nejstarších gotických prostor v ČR, kostel má základy románské trojlodní baziliky. Chrám o celkové délce 76 m patřil ve své době k největším řádovým stavbám v Čechách. V roce 1996 byl otevřen nově zrekonstruovaný vstupní areál pro návštěvníky.

Fotogalerie
Osecký klášter
Osecký klášter
Osecký klášter
Osecký klášter
Osecký klášter

Panenský Týnec

nedostavěný chrám měl být původně třílodní. V současnosti lze volně navštívit 21 m dlouhé, 9 m široké a přes 20 vysoké kněžiště. Ucelená část tedy není chrámová loď, ale jen výběžek s kněžištěm, vlastní trojlodní prostor měl být v místě, kde je zachovaný vstupní portál směrem od obce. Okolí chrámu je pečlivě parkově upraveno. Trávníky posekané a všude klid a pořádek. Pozitivní zóna uvnitř chrámu z pohledu psychotroniky.

Fotogalerie
Panenský Týnec
Panenský Týnec
Panenský Týnec
Panenský Týnec
Syndicate content