Aktovka obsahuje 0 položek.

Zoo

ZOO - Brno

byla pro veřejnost slavnostně otevřena 30. srpna 1953. Rozkládá se na 65 hektarech lokality Mniší hora v Brně-Bystrci v těsné blízkosti brněnské přehrady.
Zajímavé expozice: velký výběh afrických kopytníků, stálá akvaristická výstava v centru města.
Otevírací doba: listopad až únor - 9 - 16hod, březen a říjen - 9 - 17hod, duben až září - 9 - 18hod.
Vstupné: dospělí 60 Kč, rodinné vstupné (2 dospělí, 3 děti) 150 Kč, důchodci, děti do 15-ti let, studenti 30 Kč, děti do 3 let zdarma.

Fotogalerie
ZOO - Brno

ZOO - Děčín

eží nedaleko centra města, na vrchu Pastýřská stěna, který je součástí pískovcové oblasti Česko - Sasského Švýcarska. Okolí tvoří smíšený les městského lesoparku. V areálu je dětské hřiště, občerstvení a prodej suvenýrů, poblíž je restaurace.
Zajímavé expozice: expozice vodních ptáků, výběh pro medvědy, výběh pro babirusy.
Otevírací doba: letní sezóna: březen - duben - 8 - 18hod, květen - srpen - 8 - 19hod, zimní sezóna: září - říjen - 8 - 18hod, listopad - únor - 8 - 16hod.

Fotogalerie
ZOO - Děčín

ZOO - Dvůr Králové

areál je rozdělen na klasickou zoo, otevřenou celoročně, a sezónní safari. Klasická část leží na rovině, safari v lesnatém, mírně zvlněném terénu s dostatkem vodních ploch.
Zajímavé expozice: výběhy kopytníků, z nichž je část průjezdná autobusy (safari), pavilon šelem, pavilon bong, pavilon Vodní svět, Ptačí svět.
Otevírací doba: letní sezona: 9 - 18 hod.
Vstupné: Dospělí 115 Kč, Děti 6-15 let, studenti, vojáci, důchodci 70 Kč, Děti 3-6 let 25 Kč, Děti 1-3 let 10 Kč, Děti do 1 roku zdarma. Psi – pouze ovladatelní a na vodítku 20 Kč.

Fotogalerie
ZOO - Dvůr Králové

ZOO - Chomutov

Leží nedaleko centra města v blízkosti Kamencového jezera. V areálu jsou zalesněné svahy, prostorné travnaté výběhy i velké vodní plochy.
Zajímavé expozice: výběh kopytníků o rozloze 30 ha, expozice bobrů evropských, tuleňů kuželozubých, losů. SAFARI EXPRES viz foto.
Otevírací doba: duben - září - Po - Pá 9 - 17.30 hod, So - Ne 9 - 18 hod, ve svátcích je otevírací doba stejná jako v So - Ne.
Vstupné: Dospělí 60 Kč, Děti od 3 do 15 let 40 Kč, Důchodci 40 Kč, Chomutovští důchodci od 70 let zdarma, Držitelé průkazu ZTP zdarma.

Fotogalerie
ZOO - Chomutov

ZOO - Jihlava

leží téměř v centru města v malém údolí říčky Jihlávky. Parkoviště je na konci příjezdové Brněnské ulice. I když část expozice leží ve zvlněném terénu, návštěvnická komunikace jsou na rovině, a tak je procházka velmi pohodlná.
Zajímavé expozice: exotárium - opice a plazi, pavilon šelem, přírodní výběhy rysů a levhartů, ostrovy lemurů.
Otevírací doba: 8 - 18hod.
Vstupné: Dospělí 60 Kč, Děti Důchodci, studenti 30 Kč.

Fotogalerie
ZOO - Jihlava

ZOO - Liberec

je nejstarší zahradou v ČR. Rozkládá se v malebném údolí nedaleko centra města. Část areálu je zalesněná, spodní částí protéká potok. Některé výběhy leží na skalnatých svazích.
Zajímavé expozice: hospodářský objekt, chovné zařízení pro dravé ptáky, expozice tučňáků, pavilon žiraf, pavilon opic, volný výběh pro šimpanze.
Otevírací doba: duben - říjen 8 - 18hod, listopad - březen 8 - 17hod.
Vstupné: Dospělí 70 Kč, Děti do 3 let ZDARMA, Děti od 3do 15let 40 Kč, Studenti do 26 let 40 Kč, Osoby starší 70 let 40 Kč, ZTP 40 Kč, ZTPP - zdarma.

Fotogalerie
ZOO - Liberec

ZOO - Ohrada

leží v těsné blízkosti zámku Hluboká nad Vltavou. Díky poloze v rovinaté krajině na břehu rybníka poskytuje možnost pohodlné procházky.
Zajímavé expozice: expozice vodních ptáků, expozice vodních želv.
Otevírací doba: duben - červen - 9 - 18hod, červenec - srpen - 9 - 19hod, září - říjen - 9 - 18hod, listopad - březen - 9 - 16hod.
Vstupné: dospělí 40 Kč, děti ( 6 - 15 ) let, důchodci a TP/ZTP 20 Kč, děti do 6 let a ZTP/P zdarma.

Fotogalerie
ZOO - Ohrada

ZOO - Olomouc

leží na samém začátku Nízkého Jeseníku na Svatém kopečku 11 km od Olomouce. Areál tvoří nepůvodní smrkové porosty s přírodními loukami.
Zajímavé expozice: mořská akvária, expozice pro žraloky černoploutvé, pavilon žiraf, výběhy s pavilony pro gepardy a pižmoně.
Otevírací doba: leden - únor - 8 - 16hod, březen - 8 - 16hod, duben - srpen - 8 - 18hod, září - 8 - 16hod, říjen - prosinec - 8 - 16hod.
Vstupné: Od 1. 6. 2005 dospělí - 70 Kč, děti od 3 do 15 let - 50 Kč, studenti, důchodci - 50 Kč, skupiny nad 10 osob - 40 Kč/os.

Fotogalerie
ZOO - Olomouc

ZOO - Ostrava

leží v lesnatém areálu městské částí Stromovka. Areál tvoří smíšený les, louky a čtyři velké rybníky, které jsou využívány k chovu vrubozobých ptáků.
Zajímavé expozice: pavilon primátů, pavilon hrochů,pavilon velkých kočkovitých šelem, výběhy medvědů, pavilon žiraf a afrických kopytníků. NOVINKA: pavilon slonů.
Otevírací doba: listopad, prosinec, leden - 9 – 16hod, únor 9 – 17hod, březen, září, říjen 9 – 18hod, duben – srpen 9 – 19hod.

Fotogalerie
ZOO - Ostrava

ZOO - Praha

Leží v krásné trojské kotlině. V areálu jsou louky, skály i velké vodní plochy. spodní rovinatá a vlhčí část areálu je od horní suché části oddělena mohutnou skalní stěnou. Mnoho atrakcí pro děti.
Zajímavé expozice: pavilon kočkovitých šelem, velká voliéra pro dravé ptáky, pavilon velkých savců, výběh medvědů ledních, expozice tučnáků, goril, panda.
Otevírací doba: Březen: 9 - 17hod, Duben, květen, září, říjen: 9 - 18hod, Červen, červenec, srpen: 9 - 19hod, Listopad, prosinec, leden, únor: 9 - 16hod.

Fotogalerie
ZOO - Praha
ZOO - Praha
ZOO - Praha
ZOO - Praha
ZOO - Praha
ZOO - Praha
Inhalt abgleichen