Aktovka obsahuje 0 položek.

Olomoucký

ZOO - Olomouc

leží na samém začátku Nízkého Jeseníku na Svatém kopečku 11 km od Olomouce. Areál tvoří nepůvodní smrkové porosty s přírodními loukami.
Zajímavé expozice: mořská akvária, expozice pro žraloky černoploutvé, pavilon žiraf, výběhy s pavilony pro gepardy a pižmoně.
Otevírací doba: leden - únor - 8 - 16hod, březen - 8 - 16hod, duben - srpen - 8 - 18hod, září - 8 - 16hod, říjen - prosinec - 8 - 16hod.
Vstupné: Od 1. 6. 2005 dospělí - 70 Kč, děti od 3 do 15 let - 50 Kč, studenti, důchodci - 50 Kč, skupiny nad 10 osob - 40 Kč/os.

Fotogalerie
ZOO - Olomouc

Ramzová - horské minikáry

Nedaleko obce Ostružná se nalézá SKI areál Ramzová. V zimním období super podmínky pro sjezdové lyžování, běžecké lyžování, lanovka. V letním období se můžete povozit na horských minikárách. Horské minikáry jsou vhodné pro dospělé i děti. Doporučujeme.

Fotogalerie
Ramzová - horské minikáry

Ostružná - větrná elektrárna

Dominanta obce Ostružná, větrné elektrárny.

Fotogalerie
Ostružná - větrná elektrárna

Branná - Kolštejn

Obec leží v okrese Šumperk ve výšce 633 m n. m., 30 km od centra okresu - Šumperka, v tzv. Hanušovické vrchovině. O významu Branné v historii regionu svědčí i zde dochované zbytky gotického hradu, renesanční zámek, fojtství a kostel sv. Michala.

Fotogalerie
Branná - Kolštejn

Jeseníky

druhé nejvyšší pohoří v ČR o celkové rozloze 3600km2. Patří mezi vyhledávané pohoří jak v letním období, kdy nabízí mnoho turistických cílů, tak i v zimním období pro dobré sněhové podmínky a výborné lyžařské a běžkařské podmínky v nejvýše položených střediscích na Pradědu nejvyšší hoře Moravy, která měří 1491m.

Fotogalerie
Jeseníky
Inhalt abgleichen